Z WIZYTĄ W „ŻYCIU PODKARPACKIM”

11 czerwca 2018 r. uczniowie z klasy II a odwiedzili redakcję „Życia Podkarpackiego” w Przemyślu. Celem spotkania było poznanie, w jaki sposób powstaje Gazeta, którą można zakupić w sklepach, kioskach. Uczniowie ciekawi byli również pracy dziennikarzy, a mianowicie: jak powstają wywiady, zdjęcia, notatki z przebiegu różnych wydarzeń. Po redakcji oprowadziła nas bardzo miła pani Urszula. Mogliśmy zobaczyć pracujących dziennikarzy, którzy zajmują się gromadzeniem materiałów do gazety z różnych dziedzin: ogłoszenia, reklamy, ciekawostki itd. Bardzo ciekawym punktem naszej wizyty było zobaczenie „archiwalnych” egzemplarzy gazet, w formie dużych ksiąg oraz spotkanie z panem Grafikiem, który umieszcza powstałe teksty i zdjęcia na właściwych stronach gazety. Sprawił nam wielką przyjemność, ponieważ my także mogliśmy się znaleźć na pierwszej stronie gazety razem – uwaga – z Robertem Lewandowskim. Grafika działa cuda, dorysowane wąsy, okulary, bródki na twarzach dzieci, dostarczyły im wielu emocji, radości i zabawy.
DZIĘKUJEMY!

[Best_Wordpress_Gallery id=”23″ gal_title=”Z WIZYTĄ W ŻYCIU PODKARPACKIM””]