Jak dołączyć do lekcji on-line?

Jak dołączyć do lekcji on-line?

Jeśli myślisz o już dołączeniu do lekcji on-line oznacza to, że otrzymałeś już dane logowania do swojego konta G Suite dla Szkół i Uczelni od wychowawcy i potrafisz już zalogować się do swojej szkolnej poczty Gmail – jeśli nie, to skorzystaj z instrukcji Konto G Suite – informacja dla uczniów.

Wiadomość o terminie lekcji on-line otrzymasz od swojego nauczyciela, który taką lekcję będzie organizował z danego przedmiotu. Wiadomość otrzymasz na swoje szkolne konto Gmail.

Tak, więc:

  1. Jak to było już wcześniej, zaloguj się na swoje konto G Suite dla Szkół i Uczelni. W razie kłopotu ponownie skorzystaj z instrukcji Konto G Suite – informacja dla uczniów. Nie przejmuj się! Z czasem będzie to sprawa całkiem prosta 🙂
  2. Po zalogowaniu się uruchom aplikację Gmail. Kliknij menu 9 kropek w prawym górnym rogu okna przeglądarki, a następnie ikonę Gmail:
  1. Na skrzynce na pewno odnajdziesz właściwą wiadomość – zaproszenie na spotkanie wideo. Kliknij w przycisk Dołącz do spotkania:
  1. Zostaniesz poproszony o zezwolenie dla aplikacji Meet do korzystania z mikrofonu i kamery, jeśli zostaną wykryte w systemie. Wybierz opcję Zezwalaj:
  1. W oknie wciśnij przycisk Dołącz:
  1. Dołączyłeś właśnie do spotkania! Pamiętaj, by nie zagłuszać i nie przeszkadzać nauczycielowi prowadzącemu lekcję! Wyłącz swój mikrofon – jeśli będzie taka potrzeba Twój nauczyciel poprosi Cię o jego włączenie:
  1. Do dyspozycji masz chat tekstowy, tu możesz swobodnie przywitać swoich przyjaciół! Znajdź tę ikonę chmurki z tekstem w prawym górnym rogu okna:

Pamiętaj o zasadach!

  • Nie przeszkadzaj. Wyłącz swój mikrofon – nauczyciel wskazuje, kto ma się w danej chwili wypowiadać. Mikrofon włącz, gdy nauczyciel udzieli Tobie głosu. Nie bój się – do lekcji on-line trzeba trochę przywyknąć 😉
  • Jeśli masz pytania, będziesz mógł je zadać na czacie lub poczekaj, aż nauczyciel odda Ci głos. Twój nauczyciel ustali wcześniej z Wami, w jaki sposób będziecie się z nim komunikować tak, by przebieg lekcji był sprawny.
  • Pamiętaj też, że Twoja kamera pokazuje obraz z miejsca, w którym jesteś. Zastanów się nad tym, zanim swoją przestrzeń do pracy pokażesz innym 😉

Pamiętaj, że lekcji nie wolno nagrywać. Nie wolno utrwalać cudzego wizerunku bez jego zgody, bo zachowanie takie jest złamaniem prawa.