Twoje konto G Suite

Konto G Suite – informacja dla uczniów

Twoja przygoda z kontem szkolnym G Suite dla Szkół i Uczelni właśnie się rozpoczyna. Konto to da wiele możliwości komunikacji, oraz pracy i nauki, w tym między innymi Twoją własną skrzynkę Gmail, możliwość poznania i pracy na Dokumentach Google, dostęp do własnego Dysku Google, Google Hangout oraz Meet, czyli usługi komunikacji w czasie rzeczywistym, w tym spotkań on-line z Twoimi nauczycielami, a także Classroom, czyli wirtualnej klasie.

Jedyne, czego potrzebujesz, to login oraz hasło do Twojego konta – zapytaj o nie swojego wychowawcy!

Login, czyli Twoja nazwa użytkownika składa się z pierwszej litery Twojego imienia oraz Twojego nazwiska pisanego bez polskich znaków, symbolu kropki, który je rozdziela, a także nazwy domeny szkoły, czyli @szkolanewton.pl.

Przykład:
Dla Jasia Kowalskiego nazwa konta w G Suite będzie wyglądała następująco:
j.kowalski@szkolanewton.pl

Pamiętaj o regulaminie!
Konto w usłudze G Suite dla Szkół i Uczelni może być wykorzystywane przez nauczyciela i ucznia między innymi w celu realizacji wymagań podstawy programowej kształcenia ogólnego z informatyki i innych przedmiotów, w tym takich m. in. jak komunikacja za pomocą poczty elektronicznej i grup dyskusyjnych, realizacja projektów (klasowych, szkolnych lub międzyszkolnych) indywidualnych i grupowych, zakładania kont i logowania w serwisach edukacyjnych, korzystania z usług elektronicznych służących pogłębianiu wiedzy i umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz komunikacji z innymi uczniami i nauczycielami szkoły.

Zabronione jest!
Użytkowanie konta niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami społecznymi i obyczajowymi, zasadami netykiety, a w szczególności działania w sposób naruszający prawa innych użytkowników (takich jak prawo do ochrony prywatności i wizerunku), rozsyłania z konta niechcianej przez innych użytkowników korespondencji (spamu), używania konta do nielegalnego udostępniania plików, udostępniania konta innym osobom.

Pierwsze logowanie

  1. Wejdź na stronę: https://myaccount.google.com
  2. Kliknij w przycisk Zaloguj się:
  1. Wpisz swój adres e-mail konta G Suite (wraz z nazwą domenową @szkolanewton.pl), a następnie wciśnij przycisk Dalej:
  1. Wpisz swoje hasło, a następnie zatwierdź przyciskiem Dalej:
  1. Zapoznaj się, a następnie zaakceptuj Warunki korzystania z usług Google oraz Politykę prywatności Google:
  1. Ustaw własne hasło do konta. Pamiętaj, by nikomu go nie udostępniać! W razie potrzeby Dowiedz się, jak wybrać silne hasło:
  1. Witaj na swoim koncie G Suite! Pamiętaj, by zapamiętać hasło, nikt oprócz Ciebie go nie zna!
  1. Dostępne aplikacje są po prawej na górze strony – wyświetlisz je po kliknięciu w menu 9 kropek: