KURS PIERWSZEJ POMOCY

W czerwcu w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym uczestniczyli uczniowie klasy I a oraz II a. Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy i uświadomienie roli ratownictwa społecznego oraz konieczności udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Zajęcia składały się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie poznali techniki skutecznego ratowania ludzkiego życia i zdrowia. W części praktycznej musieli rozpoznać wstępnie stan zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego, udzielić pomocy adekwatnej do rozpoznanego stanu zagrożenia życia osoby poszkodowanej i znać zasady bezpieczeństwa udzielania pierwszej pomocy, wezwać pomoc służb profesjonalnych. Wszystkim uczestnikom kursu serdecznie gratulujemy i życzymy, aby pozyskane umiejętności (jeżeli już będą musiały być wykorzystane) w przyszłości uratowały czyjeś życie i zdrowie!

[Best_Wordpress_Gallery id=”29″ gal_title=”KURS PIERWSZEJ POMOCY”]