WYCIECZKA KLASY IV A

3 października uczniowie klasy IV a udali się na wycieczkę do Krosna i Korczyny. Odwiedziliśmy Centrum Dziedzictwa Szkła. Tutaj poznaliśmy historię znanego nie tylko w Polsce, ale i na świecie krośnieńskiego szkła. Obejrzeliśmy ekspozycje prezentujące szkło artystyczne wykonane przez najlepszych polskich artystów. Wzięliśmy udział w interaktywnych pokazach produkcji i zdobienia szkła oraz mieliśmy możliwość porozmawiania z ich twórcami. Największą uciechę dostarczyły nam warsztaty szklanego rzemiosła. Naszym najbliższym mogliśmy pochwalić się własnoręcznie wykonanymi obrazkami kunsztownie wymalowanymi przez nas na szkle oraz wybitymi medalami w rozgrzanym szkle.
Kolejnym etapem naszej wycieczki była Pijalnia Czekolady w Korczynie. Po doznaniach zapachowych poznaliśmy historię i etapy produkcji czekolady. Z radością spróbowaliśmy różnych gatunków czekolady począwszy od gorzkiej a skończywszy na różowej. Podczas warsztatów stworzyliśmy własne tabliczki i lizaki dobierając do nich ulubione dodatki. Na zakończenie wizyty zobaczyliśmy największą w Polsce fontannę czekolady i wybiliśmy pamiątkowy dukat.
W dobrych humorach wróciliśmy do Przemyśla. Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie wycieczki i opiekę nad nami.[Best_Wordpress_Gallery id=”85″ gal_title=”WYCIECZKA KLASY IVA”]