NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 9 listopada uroczyście świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę nieodległości. Nastrój radosnego świętowania udzielał się każdemu dzięki biało-czerwonemu wystrojowi szkoły i przypiętym kotylionom narodowym.
Uroczystą akademię rozpoczęła pani dyrektor Anna Blajer-Skomro przypominając zebranym doniosłość tego święta. Uczniowie klasy IV a pod kierunkiem wychowawczyni zaprezentowali program artystyczny
o patriotycznym charakterze. Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni ,wiersze i układy taneczne. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób przedstawili losy naszej ojczyzny. Zaprosili zebranych do podróży po Polsce. W przystępny sposób wytłumaczyli młodszym kolegom znaczenie słów niepodległość
i wolność.
Uwagę widzów przyciągały występy młodych artystów, piękna dekoracja i prezentacja multimedialna. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tą szczególną lekcję historii i patriotyzmu.
Tego dnia uczniowie wszystkich klas udali się pod pomnik Orląt Przemyskich. Zapalone znicze symbolizowały szacunek jakim darzymy młodych obrońców naszego miasta.
Kolejnym elementem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości było udanie się uczniów klas czwartych i piątej na przemyski Rynek. Tam o godzinie 11. 11 wspólnie z uczniami szkół przemyskich odśpiewali hymn państwowy.