WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

W dniu 6 listopada 2018 r. uczniowie z klasy II a i III a wybrali się Kopalni Soli w Bochni. Pomimo wczesnej pobudki wszyscy z uśmiechem na twarzy i w dobrych humorach wyruszyli w podróż. Na miejscu czekały na nas nie lada atrakcje. Naszą wycieczkę przywitały dwie panie przewodniczki, które oprowadziły nas po całej Kopalni, opowiadając o niej legendy, prawdziwe historie oraz ciekawostki. W Kaplicy św. Kingi odbyło się spotkanie dzieci z górnikiem, który przekazał uczestnikom informacje na temat znaczenia kolorów pióropuszy na odświętnych czapkach górniczych. Uczniowie jechali kolejką, płynęli łódką po solance, zbierali sakiewki z monetami i z solą, poznali znaczenie „kalafiorków” na ścianach kopalni. Dużą atrakcją były animacje przedstawiające wygląd górników i ich ciężką pracę w dawnych czasach. Odbyły się również zajęcia techniczne podczas, których każde dziecko wykonało czapkę górniczą z wybranym przez siebie kolorem pióropusza. Nie zabrakło też czasu na kupienie pamiątek oraz dowolną zabawę w sali sportowej. Smaczny obiad dodał sił na dalszą wędrówkę. Po wyjściu z Kopalni Soli dzieci udały się do Muzeum Motyli. Z dużym zainteresowaniem słuchały o życiu tych pięknych owadów. Poznały ich nietypowe nazwy, podziwiały umieszczone w gablotach liczne i o przepięknych barwach okazy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Przemyśla.[Best_Wordpress_Gallery id=”114″ gal_title=”WYCIECZKA BOCHNIA”]