ANDRZEJKI

Andrzejki to święto mające w Polsce długą tradycję – są ostatnim momentem do zabawy tuż przed adwentem. Rodzice chcąc zapoznać naszych uczniów z tradycjami i zwyczajami andrzejkowymi umożliwili nam udział w warsztatach muzealnych. 28 listopada wszyscy chętnie udaliśmy się do Muzeum Historii Miasta Przemyśla gdzie poprzez zabawę poznawaliśmy naszą przyszłość. Interesowały nas wróżby kolorowych kart, magicznego koła, czarodziejskiego worka, monety, butów i lanie wosku. Dzięki nim mogliśmy poznać nasze przyszłe zawody, imię przyszłego wybranka i to, co niesie nam los.
Kolejną niespodzianką była dyskoteka andrzejkowa, która odbyła się 30 listopada. Mogliśmy pląsać do woli i uczestniczyć w konkursach przygotowanych przez pana Damiana Durczyńskiego i panią Ewelinę Świstak.
Dziękujemy za wróżby i zabawę.