WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA

W dniu 17 czerwca 2019 r. uczniowie z klas II i III wybrali się na wycieczkę do Zamościa. Przygodę rozpoczęliśmy przyrodniczą lekcją edukacyjną. Następnie pani przewodnik oprowadziła nas po ZOO,
w którym mogliśmy zobaczyć wiele zwierząt z różnych stron świata. Po zwiedzeniu obiektu mieliśmy czas na kupienie pamiątek. Następnie udaliśmy się na obiad.

Dużą atrakcją była wesoła zabawa w Parku linowym. Pokonywanie przeszkód sprawiło nam dużo przyjemności. Ostatnim punktem programu było pójście na zabytkowy Rynek w Zamościu. Jego historia zaczyna się dokładnie 10 kwietnia 1580 roku, kiedy to Jan Zamoyski, kanclerz i hetman wielki koronny, postanowił zbudować miasto idealne. Miasto, o jakim od tysiącleci śnili filozofowie. Koncepcją architektoniczną Zamościa i architekturą poszczególnych budowli zachwycamy się do dziś. Światowe uznanie Zamość znalazł w 1992 roku, kiedy to organizacja UNESCO wpisała Stare Miasto na listę Światowego Dziedzictwa Kultury, uznając je tym samym za jeden z najwspanialszych zespołów urbanistycznych na świecie.

Na zakończenie wycieczki poszliśmy do sklepiku, w którym odbywa się produkcja cukierków i lizaków. Mogliśmy również rozkoszować się ich fantastycznym smakiem.

W autokarze zaśpiewaliśmy „Sto lat” naszej koleżance Lenie, z okazji Jej urodzin. Bezpiecznie dotarliśmy do Przemyśla, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.