ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

W dniu 2 września 2019 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/20. Część artystyczną akademii przygotowali uczniowie klasy V a. Wierszem i piosenką pożegnali wakacje oraz zaprosili wszystkich kolegów na pokład okrętu- szkoły, którym popłyną po oceanie wiedzy. Załogę tego okrętu tworzą uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Isaaca Newtona w Przemyślu.

Głos zabrała pani dyrektor Anna Blajer-Skomro, która przypomniała wszystkim o sytuacji uczniów we wrześniu w 1939r. W swojej wypowiedzi życzyła nauczycielom i pracownikom spokojnej pracy, dającej osobistą satysfakcję i uznanie otoczenia. Rodzicom życzyła, by ten rok szkolny przyniósł im wiele nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.

Wszystkim naszym uczniom składamy życzenia korzystając ze słów wiersza Jana Brzechwy:

Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem.
Życzymy wszystkim na początek szkolnego roku –
Samych szóstek i piątek.
Uczcie się, jak mawiacie „w dechę”
I niech z was szkoła ma pociechę.