PODKARPACKI FESTIWAL NAUKI

20 września uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę. Naszym celem była G2A Arena w Jasionce i odbywający się tam Podkarpacki Festiwal Nauki – jedna z największych imprez popularnonaukowych w Polsce.

Po dotarciu na miejsce uczniowie klas III – VI udali się na wykład „Secret Science Agency” Heweliusze Nauki. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w Pikniku Naukowym, na który dołączyli ich starsi koledzy. Uczestniczyliśmy w pokazach popularnonaukowych fizyki, chemii, zajęciach konstruktorskich, plastycznych, muzycznych. Obserwowaliśmy wytapianie zwierzątek ze szkła. Spróbowaliśmy owocowych soków. Mogliśmy też zrobić pamiątkowe zdjęcia. Zobaczyliśmy wynalazki, eksponaty naukowe, roboty, drony, modele samolotów, sprzęt wojskowy, broń wikingów. Tylko odważni zasiedli do symulatora lotów. Chętnie zamieniliśmy się w archeologów i szukaliśmy ukrytych skarbów. Staraliśmy się rozwiązywać łamigłówki i różne zadania. Na zakończenie najmłodsi udali się do planetarium, gdzie emocje rozbudziła kosmiczna dziura. Pełni energii powróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałą wycieczkę, dzięki której mogliśmy uczyć się i jednocześnie dobrze się bawić.