ŻYWA LEKCJA SZTUKI W GALERII

W Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu odbywa się niecodzienna wystawa malarstwa i rysunku Ryszarda Kalamarza. Wystawa odbywa się w ramach projektu Artyści z naszego podwórka. Artysta urodził się w Przemyślu, ale od początku lat 90 mieszka w Rybniku, zatem to sentymentalna podróż do rodzinnego miasta. Głównym motywem obrazów pana Ryszarda jest postać, często stylizowana teatralnie. W jego pracach znajdujemy rys współczesny jak i klimat dawnych mistrzów. Uczniowie klas 4-6 zainspirowani pięknymi obrazami tworzyli własne kompozycje częściowo kopiując mistrza. Przypomnienie o kunszcie malarza, jego doskonałym warsztacie to doskonała lekcja pochwały dla talentu i ciężkiej pracy w zawodzie – malarza i rysownika. Prywatnie pan Ryszard jest bratem pani z plastyki.

Zapraszamy na wystawę do Galerii do 16 października (nawet w niedzielę). Nie przegapcie proszę tej chwili z prawdziwą sztuką. ZAPRASZAMY WAS RODZICE I UCZNIOWIE.