SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Na zdrowiu i bezpieczeństwie dzieci zależy każdemu z nas. O zasadach higieny musimy pamiętać zawsze, a zwłaszcza w okresie sprzyjającym zachorowaniom na grypę oraz dochodzących do nas wiadomościach o koronawirusie z Wuhan.

W dniu 28 lutego uczniów klasy I odwiedziła pielęgniarka szkolna pani Danuta Wojas, która wygłosiła pogadankę „Jak skutecznie chronić ręce przed infekcjami”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły nie tylko z uwagą słuchali, ale również wzięli udział w praktycznym zastosowaniu instruktażu mycia rąk.

Jak myć ręce? Podstawowe zasady:

  • myj ręce ok. 30 sekund
  • rozpocznij od zmoczenia rąk wodą
  • nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni
  • dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie
  • pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków
  • na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem

Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy film Głównego Inspektora Sanitarnego utrwalając zdobyte umiejętności.

Dziękujemy pani pielęgniarce – wiemy jak skutecznie myć ręce.