ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE W BIBLIOTECE

6 marca uczniowie klasy I a odwiedzili Przemyską Bibliotekę Publiczną. Wzięliśmy udział w zajęciach artystycznych prowadzonych przez Pana Henryka Lasko – pracownika biblioteki, pedagoga i artystę plastyka. Z zaciekawieniem słuchaliśmy autora i podziwialiśmy jego prace zawieszone w Galerii Labirynt. Następnie udaliśmy się do „Teatru na patyku” gdzie pod kierunkiem naszego przewodnika obejrzeliśmy i wystawiliśmy przedstawienie kukiełkowe „Czerwony Kapturek”. Jako aktorzy musieliśmy nie tylko poruszać kukiełkami, ale nadawać im głos. Było to dla nas dużym wyzwaniem, ponieważ przez trudne wyrazy i wypowiedzenia znajdujące się w scenariuszu niejednokrotnie łamaliśmy sobie język. Zabawa w teatr była istną frajdą, a przecież czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Po zapoznaniu się z pięknymi pracami naszego gospodarza samodzielnie stworzyliśmy własne. Wykonaliśmy panoramę naszego miasta farbami akwarelowymi.

Dzięki uprzejmości Pana Henryka Lasko przybliżyliśmy sobie zawód aktora i malarza poznając jednocześnie artystyczny urok miasta Przemyśla.

Serdecznie dziękujemy!