DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października to dzień upamiętnia rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela. W naszej szkole okazał się być dniem pełnym emocji i wyczekiwania. Uczniowie i ich rodzice już od rana składali ciepłe życzenia w podzięce za codzienny trud pedagogów. Do życzeń dołączyli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowując nauczycieli słodkimi upominkami. W salach pojawiły się okolicznościowe gazetki. Po pierwszej godzinie lekcyjnej w szkole zrobiło się cicho, a to za sprawą wspólnego wyjazdu do kina Helios. Dzieci klas młodszych obejrzały film „Trolle 2”, której bohaterowie są fanami różnych gatunków muzyki. Twórcy filmu w bajkowy sposób tłumaczą najmłodszym widzom, że różnorodność jest normalna i nie można jej się bać. W życiu nie warto żywić urazy i pielęgnować sporów i kłótni. Uczniowie klas starszych obejrzeli film „Pinokio” opowiadający o beztroskiej zabawie, bezgranicznej ojcowskiej miłości, ale przede wszystkim o posłuszeństwie i empatii. Samolubny drewniany chłopiec wpada w liczne tarapaty, by odkryć, co tak naprawdę daje szczęście w życiu. Oba filmy okazały się bardzo pouczającymi i ważnymi lekcjami.