PASOWANIE NA CZYTELNIKA

29 stycznia uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalne przyjęci do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Zanim jednak uczniowie zostali pasowani musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały Wyprawkę Czytelniczą dla Pierwszoklasisty pozyskaną z projektu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Jet to trzeci etap kampanii przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki zachęcamy pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Głównym celem spotkania dzieci z bibliotekarzem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.