ŻYWA LEKCJA HISTORII

W środę 2 czerwca uczniowie klasy IIa gościli Ewę Leśniak, Mariusza Leśniaka i Andrzeja Kaweckiego – przedstawicieli Grupy Rekonstrukcji Historycznej 1 Pułku Piechoty I Brygady Legionów Polskich. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom historii ziemi przemyskiej. Pan Andrzej Kawecki barwnie opowiadał o Twierdzy Przemyśl. Dowiedzieliśmy się o służbie wojskowej, mundurach i wyposażeniu żołnierzy austro-węgierskich. Poznaliśmy też mundur i wyposażenie żołnierzy rosyjskich. Pani Ewa Leśniak przybliżyła nam warunki pracy sanitariuszek. Mogliśmy zajrzeć do torby medycznej gdzie znajdowały się narzędzia i sprzęt lekarski naszych pradziadków. Najwięcej entuzjazmu wzbudziła w nas możliwość dotknięcia i potrzymania karabinów.

Dziękujemy za wizytę. Dzięki takiej formie zajęć uczyliśmy się i jednocześnie dobrze bawiliśmy.