WYCIECZKA KLASY 7 DO DUBIECKA

W dniu 15.06.2021 r. uczniowie klasy 7 wraz z opiekunem – nauczycielem geografii, pojechali na jednodniową wycieczkę do Dubiecka i okolic.

Po przyjeździe do Dubiecka, pieszo wędrowaliśmy w stronę Przedmieścia  Dubieckiego, a następnie do miejscowości Winne Podbukowina , gdzie znajduje się rezerwat torfowiskowy BRODOSZURKI. Gdy dotarliśmy do ścieżki dydaktycznej, każdy z nas ubrał się odpowiednio oraz zabezpieczył przed komarami. Wędrowaliśmy ścieżką a z tablic informacyjnych poznawaliśmy tajemnice rezerwatu.

Po powrocie do Dubiecka odwiedziliśmy dawną cerkiew, która po remoncie służy mieszkańcom miasta jako miejsce wystaw artystycznych oraz koncertów. Wraz z przewodnikiem przeszliśmy do Prywatnego Muzeum Skamieniałości, gdzie podziwialiśmy eksponaty zwierząt żyjących w dawnych erach.

Kolejnym punktem wycieczki był dubiecki zamek – miejsce narodzin Ignacego Krasickiego. Po obejrzeniu wszystkich atrakcji zamku i parku odpoczywaliśmy, leniuchując na leżakach.