WYCIECZKA KLASY II i III DO MUZEUM LALEK W PILŹNIE

W piątek 8 października uczniowie klas II i III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie. W muzeum obejrzeliśmy wystawy multimedialną z dwoma bardzo rozmownymi lalkami, „Lalki polskie”, „Na babcinym strychu” gdzie wysłuchaliśmy w towarzystwie przepięknych lalek i bajkowej scenografii „Kopciuszka” oraz największą w Polsce kolekcję lalek japońskich. W Pracowni Artystycznej „KASIA” zapoznaliśmy się z rękodzielniczym procesem wytwarzania lalek. Wykonaliśmy własne kukiełki, które zabraliśmy na pamiątkę do domów. Po smacznym obiedzie zwiedziliśmy ogród w Lipinach gdzie mieści się Zamek Śpiącej Królewny, Domek babci i Czerwonego Kapturka oraz urocza Wioska Krasnali. Chętnie spacerowaliśmy po miniaturowej wsi inspirowanej „Chłopami” Reymonta, z miniaturowym młynem, kościołem, synagogą i taborem romskim. Wszystkim nam napędziła strachu mieszkająca nieopodal karczmy czarownica.

Zadowoleni wracaliśmy do domu z nostalgia wspominając bajki z naszego dzieciństwa.