ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

Krystyna Parnowska-Różęcka

Pisanki, pisanki,
jajka malowane
nie ma Wielkanocy
bez barwnych pisanek.

Nie wyobrażamy sobie Wielkanocy bez kolorowych pisanek. Najpiękniejsze są te , które wykonamy sami. 30 marca uczniowie klasy 3 udali się do Muzeum historii Miasta Przemyśla na warsztaty edukacyjne przygotowane z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Tematem warsztatów były różne metody ozdabiania jaj wielkanocnych. Podczas zajęć poznaliśmy sposoby dekorowania pisanek oraz znaczenie umieszczanych na nich symboli. Część praktyczna pozwoliła nam na kreatywne i artystyczne podejście do tematu. Samodzielnie ozdabialiśmy styropianowe pisanki metodą decoupage. Oceńcie nasze prace i razem z nami poczujcie atmosferę zbliżających się świąt.

Wiadomo wszystkim, że pisanki nie są do jedzenia – z nich wykluwają się życzenia: Wesołych świąt!