POZNAJ SWÓJ KRAJ!

Klasa 4a brała udział w projekcie edukacyjnym e-Twinning Poznaj swój kraj!, dzięki któremu uczniowie mogli  poznawać tradycje i dziedzictwo kulturowe poszczególnych krain geograficzno-historycznych Polski. W czasie projektu odkrywali różne zakątki Polski, uczyli się i dzielili się z innymi uczniami z Polski wiedzą o własnym regionie.

Wspólnie przygotowaliśmy materiały o Przemyślu w formie prezentacji:
https://www.canva.com/design/DAExJEfMNw4/pTM66Q1tFGUrgc4QkvHMHg/view?utm_content=DAExJEfMNw4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

Dodatkowym zadaniem było przygotowanie prezentacji wybranego regionu Polski. Nam przypadły Warmia i Mazury, kraina 1000 jezior i zamków krzyżackich. Udało nam się zorganizować wideo połączenie z uczniami jednej ze szkół warszawskich i zaprezentować nasze miasto oraz zapoznać się z atrakcjami Warszawy. Szkoły partnerskie zaprezentowały swoje prace o różnych regionach Polski, na podstawie których z dużą pomocą uczniów Newtona powstał quiz wiedzy na zakończenie projektu.

Oto link, można samemu sprawdzić:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdrT1x91IZGoBSGKkN6fYoWI76YXm8IrZFBsBs_lzcO_Pq2qw/viewform