KONKURS BIBLIOTECZNY

Uczniowie klas I-III wzięli udział w międzyklasowym konkursie wiedzy o lekturach szkolnych. Pracując w grupach mieszanych uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat opracowanych lektur: „Cukierku, ty łobuzie!”, „Detektyw Pozytywka”, „Dziewczynka z parku”, „Kapelusz Pani Wrony”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, „Wścibscy”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, „Karolcia”, „O psie, który jeździł koleją”, „Pamiętnik Czarnego Noska”, baśni Hansa Chrystiana Andersena oraz wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać lub uzupełnić testy, poprawić tytuły książek, napisać tytuły lektur w oparciu o ilustracje, skojarzyć tytuły zgodnie z podanymi wyrazami, rozwiązać zagadki, rozpoznać książki według podanych fragmentów, podać autorów ogłoszeń, rozwiązać rebusy. Większość grup poradziła sobie z zadaniami wzorowo, jednak najlepiej wypadły:

I miejsce grupa w składzie – Paweł Amarowicz klasa I, Magdalena Woźniak klasa II, Paulina Pilawa klasa III, Karol Grzywacz klasa III;

II miejsce grupa w składzie – Franciszek Melsztyński klasa I, Wiktoria Partyka klasa II, Bruno Markanicz klasa II, Paweł Kucaj klasa III, Ksawery Melsztyński klasa III;

III miejsce grupa w składzie – Aleksandra Jaworska klasa I, Bartosz Grochowalski klasa I, Zofia Plichta klasa II, Daniel Bartocha klasa II, Adrianna Kostyra klasa III, Jan Guła klasa III.

Gratulujemy laureatom!

Konkurs był doskonała okazją utrwalenia wiadomości o przeczytanych książkach oraz nauki współpracy z kolegami.