WYCIECZKA DO KOPALNI SOLI

24 maja uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do najstarszej w Polsce Kopalni Soli w Bochni. Dużo emocji dostarczyły nam jazda windą, jazda kolejką Kubuś, podziemna ekspozycja multimedialna, wizyta w komorze, w której przenieśliśmy się w czasy Bolesława Wstydliwego. Z zaciekawieniem spacerowaliśmy po korytarzach i szybach kopalni poznając dawne sposoby pracy górników i czyhające na nich niebezpieczeństwa. Pokonaliśmy wiele solnych korytarzy i schodów, żeby spotkać dobrego ducha kopalni – Bocheńskiego Skarbnika. Wspólnie recytowaliśmy wiersz i rozwiązywaliśmy zagadki, dlatego w nagrodę otrzymaliśmy cenny skarb. Zwiedzanie kopalni zakończyliśmy w największej komorze o nazwie Ważyn. Tutaj zjedliśmy smaczny obiad i chwilę odpoczęliśmy. Na górze czekał na nas sklepik, w którym chętnie zakupiliśmy pamiątki.

Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale miło wspominamy tę wyprawę w przeszłość…