ERASMUS W NEWTONIE – DZIEŃ 1 – Z ZIEMI POLSKIEJ DO WŁOSKIEJ

W niedzielę nasza dzielna grupa Erasmusa przeżyła podróż życia. Poranny wyjazd do Krakowa na lotnisko w Balicach był okazją do podzielenia się wrażeniami i oczekiwaniami co do naszego wyjazdu do pięknej Italii. Bezproblemowa odprawa celna otworzyła nam drzwi do strefy TAX FREE, skąd w chmurze pięknych zapachów mogliśmy już podziwiać maszynę, która zabierze nas do słonecznej Apulii. Kulminacją przyjemnego lotu był widok końca linii brzegowej Bałkanów i początek Adriatyku, powitany radosnymi okrzykami naszych uczniów. Niebawem naszym oczom ukazał się zarys 'włoskiego obcasa’, a po chwili charakterystyczny port w Bari, tak znajomy dla naszych uczniów z lekcji przygotowujących do wyjazdu. Tutaj radość już była wielka. Mięciutkie lądowanie naszego pana pilota i powódź światła słonecznego na płycie lotniskowej oraz powiew ciepłej bryzy od morza wprawiły nas w wakacyjny nastrój. Jeszcze tylko transfer do pięknego, czterogwiazdkowego hotelu, przepiękny zachód słońca i pierwsza prawdziwa włoska kolacja. Czego chcieć więcej?