OPOWIEŚĆ O ŻYDACH PRZEMYSKICH

We wtorek, 25 października, uczniowie klasy 7a wybrali się do MNZP na lekcję muzealną o ludności żydowskiej na terenie ziemi przemyskiej. Prezentowane judaika należą do naszego muzeum, które mieści w dawnej dzielnicy żydowskiej. Prezentowane eksponaty pokazują nam różne przedmioty i artefakty związane z kulturą i religią żydowską. Pani edukator wyjaśniła najistotniejsze elementy judaizmu oraz zaprezentowała całą plejadę świąt żydowskich i związanych z nimi rytuałami. Uczniowie dowiedzieli się również kiedy pojawili się żydzi w Przemyślu i jak funkcjonowała gmina żydowska – kahał. Na koniec zapoznali się z sylwetkami mieszkańców Przemyśla pochodzenia żydowskiego.

Już po wyjściu z budynku muzeum natknęliśmy się na misia, który przycupnął na chwilkę. Zapowiada się ciekawa atrakcja z tymi misiami…