PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i baśni, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie rozmawiali o tym dlaczego warto czytać książki. Przyrzekli, że będą kochać i szanować książki oraz korzystać z ich mądrości.

Po przyrzeczeniu nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki i Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło” i broszura informacyjna dla rodziców. Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” zaprasza pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury.

Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z zasobów naszej biblioteki.