DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO W KLASIE 5A

W Walentynki uczniowie klasy 5a od samego rana zaczynają dzień bardzo pracowicie w szkolnej kuchni. A co tam porabiają? Babeczki walentynkowe. Najpierw jednak trzeba zapoznać się z instrukcją na opakowaniu i zebrać potrzebne składniki i naczynia. Potem praca w grupach: kto sprawniej wymiesza składniki wcześniej poprawnie odmierzone. A zamieszania z tym trochę było. Teraz kolej na ćwiczenia sprawnościowe uczniowskich nadgarstków: czy ciasto wyląduje w foremce, czy na blaszce, oto jest pytanie. Kolej na piekarnik już rozgrzany do wymaganej temperatury. Babeczki pięknie rosną w foremkach, aż miło popatrzeć. Ostatnie zadanie to dekorowanie babeczek. Tutaj ćwiczona jest wyobraźnia. Efekty można zobaczyć na zdjęciach, ponieważ same babeczki wylądowały w uczniowskich brzuszkach. Na szczęście kilka udało się uratować, aby obdarować przyjaciół z innych klas w ten szczególny dzień.