TŁUSTY WTOREK – SHROVE TUESDAY – MARDI GRAS

Nasza szkoła jest szkołą językową, otwartą na szeroko pojętą edukację, również w zakresie obyczajów i tradycji.

W Europie w ostatni dzień karnawału obchodzi się tłusty wtorek. Brytyjczycy smażą wszelkie rodzaje naleśników – pancakes, crempogs i crepes, a później urządzają wyścigi po ulicach miast z tymi słodkościami na patelni. Francuzi objadają się tradycyjnie cieniutkimi naleśnikami (crêpes), pączkami (beignets) oraz podobnymi do naszego chrustu bugnes.

Tego dnia nie pozostaje nic innego jak popróbować przesadnie kalorycznych, słodkich i tłustych wypieków tuż przed nadchodzącym postem. W naszej szkolnej kuchni działy się rzeczy niewiarygodne, a aromatyczny zapach rozchodził się po całym budynku.

Wszystko za sprawą naszej wspaniałej szefowej kuchni francuskiej. Smakosze zajadali się pączkami oraz francuskimi naleśnikami nadziewanymi czekoladą i truskawkami. Mniam, mniam…