EDUKACJA PATRIOTYCZNA

Nadchodzi miesiąc maj, a to szczególny miesiąc dla Naszej Ojczyzny. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych poświęconych majowym świętom. Podczas zajęć uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością symboli narodowych oraz poszerzyli swoją wiedzę o Konstytucji 3 Maja. Starali się wspólnie odpowiedzieć na pytanie Co to jest konstytucja? Układając rozsypanki wyrazowe dowiedzieli się dlaczego jest ona tak ważna. Poznawali autorów konstytucji i próbowali odnaleźć ich na słynnym obrazie Jana Matejki. Dodatkowo dzieci poznawały historię Polski wykonując zadania w kolorowance z ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”.

Podczas zajęć dzieci uczyły się miłości i przywiązania do ojczystego kraju, jego tradycji i kultury oraz poszanowania symboli narodowych. Zajęcia przygotowywały je do aktywnego uczestnictwa w akademii z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.