ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I-III i V przygotowały bardzo piękny i podniosły program artystyczny. Widownia była zachwycona, szczególnie piosenkami, które aż zachęcały do wspólnego śpiewania.

W drugiej części imprezy był historyczny konkurs wiedzy o obrazie Jana Matejki „Uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku”. Najpierw była przeprowadzona edycja dla klas I-IV. Drużyny poszczególnych klas wykazały się tak solidną wiedzą o obrazie, wydarzeniach i postaciach z obrazu, że dopiero w II rundzie wyłonieni zostali zwycięscy, a w III rundzie walczono o III miejsce.

Klasyfikacja generalna:

  • I miejsce klas IV a,
  • II miejsce II a,
  • III miejsce klasa III a.

W edycji dla klas V-VIII zwycięzca wyłonił się już w I turze, ale to była kwestia 1 punktu różnicy, a w II turze odbyła się walka o II miejsce zwyciężona różnicą jednego punktu!!! Niesamowite emocje!!!!

Klasyfikacja generalna:

  • I miejsce klasa V a,
  • II miejsce klasa VIII b,
  • III miejsce VI a.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy pierwszorzędnej rywalizacji i woli walki do końca.