DAMY I HUZARY W NEWTONIE

Dzisiaj w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Strojów Historycznych „Damy i Huzary”. Tym razem nasi uczniowie mogli więcej dowiedzieć się o działalności tego Stowarzyszenia oraz o licznych i różnorodnych imprezach, w których członkowie Stowarzyszenia brali dotychczas udział. Poznaliśmy również ich plany na najbliższą przyszłość. Kolejni nasi uczniowie mogą przyłączyć się do przygotowywanej już rekonstrukcji wesela z XIX wieku. Impreza ta planowana jest na 9 lipca w Przemyślu. Wszyscy chętni uczniowie i ich rodzice proszeni są o kontakt bezpośrednio ze Stowarzyszeniem. Piękne zdjęcia ilustrujące bogatą działalność Stowarzyszenia są również dostępne w sieci.