WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

29 maja Uczniowie klas I a i II a udali się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Powitali nas Panowie Strażacy, którzy opowiedzieli o pracy, stroju i sprzęcie strażaka. Chętni uczniowie mogli przymierzyć nowoczesne hełmy oraz spróbować podeptać buty strażaka. Obejrzeliśmy wyposażenie wozów strażackich. Obserwowaliśmy jak strażacy zjeżdżają po rurze na akcję. Mogliśmy też zobaczyć powrót dwóch wozów z akcji ratunkowej. Oprócz poznania tajników pracy strażaka utrwaliliśmy numery alarmowe. Na zakończenie wizyty każdy z nas mógł spróbować ugasić „ogień” w postaci pachołków.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Dziękujemy Panom Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka.