DZIEŃ DZIECKA W KLASACH MŁODSZYCH

1 czerwca mali podróżnicy z klas I-III wybrali się na wycieczkę do Jarosławia. Podróżowali pociągami INTERCITI, a była to pierwsza tego rodzaju podróż dla wielu z nich. W Jarosławiu poznawaliśmy historię miasta skrytą pod ziemią. Przeszliśmy dwoma trasami turystycznymi. Pierwszą – znajdującą się pod trzema kamienicami: Orsettich, Attavantich i Gruszewiczów. Przemierzyliśmy 186 metrów korytarzy i odwiedziliśmy 11 wyjątkowo zaaranżowanych sal. Druga to jedna z najstarszych podziemnych tras turystycznych w Polsce. Znajduje się ona w rozległych podziemiach kamienicy Rydzikowej. Tutaj podziwialiśmy komory i korytarze obudowane cegłą, które sięgają do 8,5 m.

Naszą kolejną atrakcją były oczywiście pyszne chłodne lody.

Zadowoleni wróciliśmy do Przemyśla z myślą: Kiedy odbędzie się kolejna wycieczka?