CIEKAWSKIE PIERWSZAKI

Uczniowie klasy I a w roku szkolnym 2022/23 realizowali projekt edukacyjny Uniwersytetu dla Dzieci „Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?” Na początku były zajęcia na rozgrzewkę: Dlaczego każdy z nas jest inny?, Kiedy kogoś kochamy?, które pomogły uczniom w integracji i oswojeniu się ze swoimi emocjami.

Kolejne scenariusze związane były z tematem projektu i rozwijały naturalną ciekawość małego człowieka, ponieważ oparte były na Metodzie Pytań i Odpowiedzi.

Ciekawscy pierwszoklasiści poszukiwali odpowiedzi na pytania:

• Czy trójkąt może być kwadratem?
  • Czy wszystkie zwierzęta widzą tak samo?
  • Kto wymyślił pieniądze?
  • Jak zaplanować wiosenne porządki?
  • Po co nam Unia Europejska?
  • Jak na scenie grają cienie?

Dzięki udziałowi w projekcie dzieci miały możliwość samodzielnego dochodzenia do wiedzy. Zajęcia mobilizowały do nauki, zabawy, poszukiwania i współpracy .

Za wspaniałą pracę uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, które osobiście wręczył Pan Dyrektor.