ZDAJEMY EGZAMIN CAMBRIDGE B2 FIRST

Nazajutrz po zakończeniu roku szkolnego uczniowie klas ósmych naszej szkoły przystąpili do egzaminu Cambridge B2 First, bardzo wysokiej i cenionej na całym świecie międzynarodowej kwalifikacji z języka angielskiego. Egzamin przeprowadzony został przez Centrum Brytyjskie Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, a konkretnie przez Centrum Egzaminacyjne British Council z oddziałem Cambridge English Language Assessment.

Nasza sesja egzaminacyjna miała miejsce w Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym Paderewski przygotowującym do matury międzynarodowej w języku angielskim. Nasi uczniowie byli najmłodsi wśród siedemdziesiątki licealistów i maturzystów przystępujących do egzaminu. Tym bardziej rozpiera nas duma!

Cambridge B2 First to najbardziej rozpoznawalny certyfikat językowy na świecie. 25.000 organizacji honoruje kwalifikacje Cambridge na całym świecie, a wśród nich są pracodawcy, uczelnie wyższe oraz instytucje rządowe. Ponad 150 uczelni w Polsce uznaje kwalifikacje Cambridge. Instytucje uznające certyfikaty Cambridge to również m.in. mBank, Siemens, Uniwersytet Warszawski czy Polska Służba Cywilna oraz polskie służby mundurowe. 

Cambridge English Language Assessment organizujący te egzaminy jest wydziałem University of Cambridge, uczelni szanowanej na całym świecie za akademicką doskonałość. Co roku 5,5 miliona osób przystępuje do egzaminów Cambridge. Cambridge English Language Assessment posiada 2.800 ośrodków egzaminacyjnych w 130 krajach oraz ponad 50.000 centrów przygotowawczych Preparation Centres na całym świecie. 

Przystepowanie do egzaminów Cambridge będzie odtąd stałą tradycją w naszej szkole. Nasi uczniowie zgodnie przyznali, że przystąpienie do egzaminu Cambridge było doświadczeniem jak najbardziej pozytywnym, wartym przeżycia i dającym mnóstwo motywacji do stawiania sobie kolejnych celów w życiu. Rozpiera nas duma, że w szeregach naszych uczniów mamy tak wspaniałych, utalentowanych, pracowitych i gotowych podejmować nawet najtrudniejsze wyzwania młodych ludzi. 

Z certyfikatem Cambridge świat stoi przed Wami otworem, a tysiące uczelni i pracodawców oczekują Waszej aplikacji. Gratulujemy oraz składamy życzenia powodzenia, sukcesów i radości w zdobywaniu kolejnych życiowych celów. The sky is the limit!