SPOTKANIE Z POLICJANTEM

We wtorek, 12 września klasy I-III odwiedziła pani policjantka z Komendy Miejskiej w Przemyślu. Podczas spotkania nasi uczniowie rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą, przypomnieli sobie podstawowe zasady w czasie przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieli się również, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pani policjantka wyjaśniła dzieciom w jaki sposób należy się zachować podczas ataku psa oraz zobrazowała tzw. „pozycję bezpieczną”. Największym zainteresowaniem cieszył się radiowóz. Każdy z uczniów mógł zasiąść w samochodzie i usłyszeć jego syrenę. 👮‍♀️🚓

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali dużo pytań.

Dziękujemy za interesujące zajęcia 💐