ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W KLASIE CZWARTEJ

Andrzejki do Polski przywędrowały w XVI wieku. Według niektórych uczonych, kolebką tych wróżb jest starożytna Grecja. Możliwe jest też, że wywodzą się z wierzeń niemieckich, gdzie świętego Andrzeja uważano za największego ze świętych.

Jakakolwiek byłaby historia tej tradycji, klasie czwartej Andrzejkowe wróżby dostarczyły mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Nasze kreatywne uczennice przygotowały cały zestaw ciekawych aktywności dla całej klasy. Kim zostaniesz, kiedy dorośniesz? Czy czeka Cię powodzenie w finansach? Czy zostaniesz gwiazdą? Jakie zwierzątko zostanie Twoim ulubieńcem?A może chcesz poznać imię Twojej przyszłej żony lub Twojego przyszłego męża? Nie ma problemu. Odpowiedzi na wszystkie te pytania dostarczyły ciekawe i zabawne wróżby Andrzejkowe w naszej klasie.