DZIEŃ MATEMATYKI W KLASACH MŁODSZYCH

ŻYCIOWA MATEMATYKA

Liczymy na siebie, na innych liczymy,
mnożymy uprzejmość, dobrem się dzielimy.
Odmierzamy kroki, żeby dojść do celu.
Umiemy być razem, bo gdy jest nas wielu
łatwiej znaleźć siłę, odkryć rozwiązanie,
nawet najtrudniejsze wykonać zadanie.
Łączyć, segregować, tworzyć nowe zbiory
dawać wciąż od siebie, odejmować spory.
Dzień swój móc wypełnić do nieskończoności
ogromem uśmiechu, spokoju, radości.


Dorota Kluska

14 marca uczniowie klas młodszych świętowali Światowy Dzień Matematyki. Pracując w grupach wykreślali, układali, składali, obliczali, „łamali swoje główki”, aby rozwiązać przeróżne logiczne łamigłówki. Wszyscy z pełnym zaangażowaniem podejmowali się zadań i doskonalili swoje umiejętności matematyczne. Dzięki współpracy udało się osiągnąć cel, a każde rozwiązane zadanie dostarczało wielu radości.

Brawa należą się wszystkim 👏👏👏