ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

W dniu 19 marca odbył się w naszej szkole happening z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody. Społeczność szkolna z klas I-VIII przygotowała różne atrakcje związane z wodą: transparenty, plakaty, tabliczki i emblematy. Uczniowie z klas młodszych recytowali wiersze i rymowanki. Uczeń klasy VII Jan Grządziel wystąpił w roli ekologa i przypomniał wszystkim o zasadach korzystania z wody. Mimo chłodu wszyscy uczniowie głośno i radośnie zachęcali do oszczędnego zużywania wody i dbania o naszą planetę.

Pamiętajmy – Woda to życie!