ZAMEK W KRASICZYNIE

W środę, 5 czerwca, uczniowie klasy 6a wybrali się do pobliskiego Krasiczyna, gdzie m.in. znajduje się imponująca, renesansowa rezydencja magnacka z przełomu XVI i XVII wieku. Autobusem kursowym wybrali się do Krasiczyna, aby rozpocząć zwiedzanie kompleksu pałacowo-hotelowego od powozowni, gdzie obecnie znajduje się hotel. Potem dziedziniec i wnętrza zamku, z których najcenniejsza jest zamkowa kaplica renesansowa ufundowana przez Marcina Krasickiego. Ale były też inne atrakcje takie, jak szafa z tajnym przejściem, lochy i 120 stopni na szczyt wieży zegarowej. Był też czas, aby odpocząć w kawiarence i delektować się lodami. Były też zadania do wykonania, które pozwoliły utrwalić sobie ciekawostki o zamku powiedziane przez panią przewodnik. Jeszcze plac zabaw i piękny park z drzewami rodowymi i ciekawym drzewostanem. Podobno 200 obcych gatunków drzew i krzewów jest na ponad 14 h terenu, ale zaledwie 10 najbardziej znanych udało się zobaczyć. Czas na autobus do domu, choć chętnie jeszcze pozwiedzałoby się atrakcyjną okolicę…