RAJD: PRZEMYŚL – GROCHOWCE/FORT – IWANOWA GÓRA – WAPIELNICA – PRZEMYŚL

Jesienny rajd pieszy dla członków SKT:

Trasa rajdu: Przemyśl – Grochowce/fort – Iwanowa Góra – Wapielnica – Przemyśl.

Termin rajdu: około 20 października (zależne od prognozy pogody).

Uczestnicy: grupa może liczyć 10 uczniów, pierwszeństwo zarezerwowane jest dla stałych członków SKT, o ewentualnych wolnych miejscach poinformujemy zainteresowanych, uczestnik zobowiązany jest posiadać zgodę rodziców oraz aktualną legitymację szkolną.

Dystans i czas przejścia: około 10 km, a czas przejścia 4 godz.

Szczegółowy plan:

• Zbiórka w szkole – 7.50,
  • Przejazd do Grochowiec: 8.15,
  • Grochowce – rozpoczęcie rajdu/wyjście na szlak 8.45/9.00,
  • Fort Grochowce – 9.15,
  • Iwanowa Góra/fort Helicha – 10.15,
  • Pod Wapielnicą – 10.30,
  • Wapielnica – 11.00,
  • Zniesienie – 13.00 – 13.30,
  • Zakończenie rajdu w szkole – ok.14.00.

Wyposażenie uczestnika: odpowiedni ubiór, a przede wszystkim WYGODNE OBUWIE!!!, bluza lub kurteczka na niepogodę oraz peleryna przeciwdeszczowa.

Opis:
Dojazd do wsi Grochowce, wejście na oznakowany szlak czarny. Droga prowadzi nas do dobrze zachowanego fortu – pomimo wysadzenia w 1915 roku – nr V „Grochowce”. Przejście przez wieś – mijamy fort pomocniczy „Biadoliny”. Wejście na teren Krajobrazowego Parku Pogórza Przemyskiego. Przejście grzbietem Góry Iwanowej – obok fort nr 6 Helicha. Niedaleko szlak czarny łączy się ze szlakiem czerwonym, przejście pod Wapielnicę – nazwa pochodzi od wydobywanego w przeszłości wapienia. Przejście w kierunku Przemyśla z widokami panoramy miasta, pogórza przemysko-dynowskiego. Dochodzimy do resztek bramy fortecznej, jesteśmy na Zniesieniu, zejście do ulicy Sanockiej, zakończenie rajdu pod szkołą.

Wyżywienie oraz woda we własnym zakresie.

Koszt to 20 zł – koszty przejazdu (wpłata u opiekuna grupy).

UWAGI:
Proszę o wypełnienie druku: zgoda dla uczestnika na udział, a ponadto: jeżeli uczeń może wracać do domu bez konieczności dotarcia do miejsca zakończenia rajdu czyli placu szkolnego również konieczna jest zgoda rodziców.

UWAGA!!!
Warunkiem zorganizowania rajdu jest pełna liczebność grupy (10 osób) oraz odpowiednia pogoda w dniu wymarszu.

Wrażenia z wyprawy

Pięcioro śmiałków z klas 1,2 i 3 członków SKT, wzięło udział w rajdzie jesiennym. Mieliśmy okazję poznać nieco historii Przemyśla i okolic, zwiedzić średniowieczną osadę. A przy okazji – korzystając z fantastycznej pogody – poczuć jesień. Zresztą zobaczcie sami…