Wizja

Wizja szkoły

Jedną z najważniejszych umiejętności, jaką powinni posiąść nasi uczniowie to jak się uczyć, aby robić to z prawdziwą przyjemnością i fascynacją. Obecne pokolenia zmieniły świat w stopniu dotychczas niespotykanym, kolejne zmiany przed nami, chcemy by nasza szkoła przygotowywała uczniów nie tylko do ciągłych zmian, które będą nieodłączne w ich życiu ale i do kreowania postępu przez nich samych. Taki mamy plan, takich chcemy kształcić ludzi. Dla obecnych i przyszłych pokoleń coraz rzadsze będą sytuacje gdy przez całe życie ludzie wykonywać będą tylko jeden zawód, pozytywne nastawienie do zmian, wiedza o tym jak uczyć się nowych umiejętności jest bardzo cenna.

To właśnie do czwartego roku życia rozwija się ok. 50% zdolności do nauki kolejne 30% do 8–9 roku życia, dlatego o tym, gdzie w drabinie społecznej znajdzie się młody człowiek za kilkanaście lat, największą rolę odgrywają rodzice, przedszkole i szkoła podstawowa.
Dwujęzyczność to wielki atut, nie zastąpi go żaden tłumacz. To tak jakbyśmy do pracy dla nas włączyli dodatkową moc, korzyścią jest nie tylko sama

umiejętność komunikacji, ale dodatkowe obszary, które aktywizuje nasz mózg, a to procentuje we wszystkich dziedzinach. Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im.I.Newtona to szkoła kameralna, bezpieczna ale i wymagająca. Tu dziecko jest najważniejsze, ale ważne są też zasady, pracowitość, życzliwość i wzajemny szacunek. Nieduża ilość klas, mniejsza ilość dzieci w klasie to atuty, tu nikt nie zginie w tłumie, bo każde dziecko i jego sprawy są bardzo ważne. Każdy rodzic, który ceni takie wartości jak wiedza, rozwój osobisty dziecka oraz swój czas, który odzyska, bo nie będzie zmuszony nieustannie dowozić dziecko z zajęć na zajęcia doceni walory tej szkoły.

W dzisiejszych czasach ukończenie jakiegokolwiek kierunku studiów nie jest wielkim wyczynem intelektualnym, ale też nie zapewnia wielu ofert pracy w przeszłości. Prawdziwym sukcesem będzie ukończenie kierunków wymagających dużego potencjału intelektualnego na prestiżowych uczelniach oraz własna kreatywność i zaradność to chcemy mocno wspierać i rozwijać w naszej szkole.