LEKCJA BIBLIOTECZNA

Podczas kolejnej lekcji bibliotecznej pod hasłem „W krainie bajek i baśni” w naszej bibliotece gościli uczniowie klasy II a. Zajęcia miały na celu przybliżenie młodym czytelnikom biblioteki, jej zbiorów oraz rozbudzenie pasji czytania i uwrażliwienie na treści literackie. Przybrały formę pracy w grupach i ulubioną przez uczniów rywalizację. Dzieci układały puzzle i rozwiązywały zagadki, których tematem przewodnim byli bohaterowie bajek i baśni. Dobierały tytuły książek do pokazywanych rekwizytów. Sprawnie układały rozsypanki wyrazowe. Wszyscy uczestnicy zajęć wykazali się dużą wiedzą. Przygotowane zadania nie sprawiały im kłopotów.
Na zakończenie spotkania uczniowie zostali poczęstowani słodkościami. Każdy uczeń chętnie wypożyczył zaproponowane pozycje książkowe – miłej lektury!

[Best_Wordpress_Gallery id=”108″ gal_title=”LEKCJA BIBLIOTECZNA-2″]