MIKOŁAJKI W FILHARMONII

W piątek 7 grudnia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Rzeszowa na przedstawienie baletowe na motywach baśni Ernsta Hoffmana„Dziadek do orzechów i król myszy’’. Obejrzeliśmy świąteczną historię o małej dziewczynce, która w noc wigilijną otrzymała niezwykły prezent. Ruchom i tańcom aktorów towarzyszyła muzyka Piotra Czajkowskiego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

Przedstawienie składało się z dwóch aktów. Podczas pierwszej Klara wraz z Dziadkiem do orzechów i ołowianymi żołnierzykami rozgrywa zwycięską walkę z myszami. W akcie drugim widzowie odbywają wspólnie z księżniczką Klarą i Księciem podróż przez Zaczarowaną Krainę. Mogliśmy podziwiać tańce: hiszpański,francuski, chiński, rosyjski oraz walc kwiatów. Wszystkim najbardziej spodobał się taniec na linach.

Wizyta w filharmonii wprowadziła nas w świąteczny nastrój.