ZNANI WYNALAZCY I MALI ODKRYWCY

18 marca 2019 r. uczniowie z klasy III a przygotowali prezentację na temat znanych wynalazców. Każde dziecko prezentowało swoją pracę, w której umieściło zdjęcie wynalazcy i to, co wynalazł lub odkrył oraz ciekawostki z jego życia. Dzięki tym pracom wiemy, że Thomas Alwa Edison wynalazł żarówkę, Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, Henry Ford – samochód, Alfred Nobel dynamit, Aleksander Bell – telefon, a Maria Skłodowska – Curie poza tym, że odkryła rad i polon to bardzo lubiła jeździć rowerem i pływać kraulem. Wszystko to, z czego korzystamy w naszym życiu zawdzięczamy tym wielkim uczonym ludziom. Jak wiadomo odkrywcą i wynalazcą może zostać każdy z nas.

W związku z powyższym uczniowie z klasy III postanowili sami tego doświadczyć, przeprowadzając w sali różne eksperymenty. Sprawdzali, jakie właściwości ma powietrze. Z użyciem balonów, butelek, wody, patyków obserwowali, jaką ono ma moc, ciężar i znaczenie. Wiemy już, że powietrze ma swoją wagę, że następuje rozszerzalność powietrza w gorącej wodzie, i że balon nie nadmucha się w plastikowej butelce. Jak widać do ciekawskich świat należy.