ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Tegoroczne Święto Patrona Szkoły trwało dwa dni i obfitowało w wiele atrakcji. Pierwszą z nich był Konkurs Plastyczny. Zadaniem plastyków było przedstawienie portretu Isaaca Newtona. Najatrakcyjniejsze prace wyłaniali wszyscy uczniowie poprzez głosowanie. Z okazji obchodzonego w szkole święta nauczyciele i uczniowie we współpracy z Radą Rodziców przygotowali interesujące prezentacje. Jedna z nich poświęcona była biografii Isaaca Newtona. Na innej uczniowie mieli okazję dowiedzieć się skąd się bierze prąd. Na kolejnych zajęciach, przygotowanych przez ucznia kl. 4 Dawida, uczniowie poznawali zasady dynamiki Newtona. Doświadczenia z udziałem światła można było zaobserwować na czwartej prezentacji. Wszyscy brali czynny udział w przygotowanych zajęciach. Zdobytą wiedzę potwierdzili odpowiadając na pytania quizu podsumowującego każdą prezentację. Słodką nagrodę dla uczestników zajęć stanowiła miłe dopełnienie satysfakcji ze zdobytej wiedzy. Atrakcją tegorocznego Dnia Patrona była wizyta w Planetarium. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się ze światem planet i gwiazd oraz opowieścią o perspektywach życia na księżycu. W poniedziałek 20 maja uczniowie udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Wzięli udział w projekcie edukacji naukowo-technicznej. Organizatorem ekspozycji byli Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Wystawa, „Co słychać?” spodobała się tym, którzy fascynują się akustyką. W jej obrębie każdy mógł samodzielnie zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta. Nie tylko uczniowie korzystali z eksponatów, takich jak puzon, uszy słonia czy echosonda. Druga wystawa „Gdzie wzrok nie sięga” odsłoniła niesamowite właściwości światła i polaryzacji. Wystawę tę tworzyło ponad 20 interaktywnych eksponatów przedstawiających świetlne zjawiska. Pokazy pozostawiły w pamięci uczniów nie tylko niezapomniane wrażenia, ale także nową wiedzę. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom Święta Patrona za przygotowanie tegorocznej imprezy. Do zobaczenia za rok!