CO WIEMY O MISIACH?

22 listopada uczniowie klas młodszych wzięli udział w Turnieju wiedzy o misiach przygotowanym przez wychowawczynię klasy I. Dzieci rozwiązywały zadania o różnym stopniu trudności, w grupach. Wybór grupy nie był przypadkowy. Uczniowie dobierali się według wylosowanych przez siebie kotylionów. Każdy zespół składał się z uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Rozwiązanie zdań wymagało nie tylko wiedzy, znajomości książek o misiach, ale również spostrzegawczości, logicznego myślenia, kojarzenia faktów i umiejętności pracy w zespole. Uczniowie chętnie współpracowali i w grupach wykonali ciekawe plakaty, które ozdobiły szkolny korytarz.

Podsumowaniem zajęć była wypowiedź ucznia z klasy I: „Dzisiaj nie chodziło o wygraną. Najważniejsza była zabawa, a do tego poznaliśmy starszych kolegów”.