WITAMY JESIEŃ

„Gdy jesienny nastał czas

poszły dzieci z Panią w las.

Zobaczyły tam jeżyka,

który pod listkami znikał.

I choć grzybków było mało

dobrze się spacerowało”.

23 września 2020 roku uczniowie klas młodszych naszej szkoły powitali jesień w Hołubli. Nowa pora roku przyniosła słoneczny i ciepły dzień, co zachęciło nas do spaceru ścieżką edukacyjną „Dolina Hołubli”. Prowadziły nas i pięknie opowiadały o faunie i florze rezerwatu pracownice Nadleśnictwa Krasiczyn. W dolinie potoku Hołubla obserwowaliśmy roślinność dna lasu z wieloma gatunkami roślin chronionych i rzadkich. Nasz spacer zakończyliśmy w „zielonej klasie”, gdzie usmażyliśmy i z apetytem zjedliśmy kiełbaski. Pogoda sprzyjała zabawom i harcom na świeżym powietrzu.

Taka pogoda w pierwszy dzień jesieni zapowiada, że czeka nas złota polska jesień.