100 powodów, by czytać

Jeżeli wspierasz rozwój czytelnictwa wśród dzieci młodzieży możesz zwiększyć im dostęp do literatury!

Każdy z nas lubi czytać i każdy ma inne powody do czytania. Uczniowie klas II a, III a i IV a zaprezentowali własne powody do czytania, które wykorzystaliśmy w przygotowaniu plakatu Nasze 100 powodów, by czytać. Oto niektóre z nich: Czytam, bo warto czytać! Czytanie sprawia, że stajemy się mądrzejsi i otrzymujemy lepsze oceny. Czytanie rozwija naszą pamięć co pomaga nam w uczeniu się, rozwija nasze słownictwo, pomaga nam w ortografii. Dzięki książkom możemy przeżywać różne przygody. W sytuacjach stresowych czytanie nas relaksuje. Rozbudza się nasza wyobraźnia oraz poczucie humoru. Naszym zdaniem książki są super!

Plakat zgłosiliśmy na konkurs dla bibliotek szkolnych w Empiku.

Zachęcamy rodziców, nauczycieli, uczniów i całą lokalną społeczność do głosowania na Naszą szkolną bibliotekę! Do wygrania jest 1000 książek!

Prosimy zwiększcie nasze szanse na wygraną😊