SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W środę 22 września uczniowie klas I-IV uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Pani policjantka rozmawiała z dziećmi na temat właściwego zachowania się w szkole oraz o cyberprzemocy. Omówiła skutki, jakie niesie za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania o właściwym zachowywaniu się na drogach, korzyściach noszenia światełek odblaskowych. Powtórzyliśmy numery alarmowe i jak należy zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na dzieci i sposobach ich unikania oraz zapobiegania.

Uczniowie klas I a i II a mogli pod okiem policjantów poćwiczyć umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu dzieląc się własnymi spostrzeżeniami i zadając dużo pytań.